Nasze przedszkole już po raz kolejny uczestniczyło w XII edycji ogólnopolskiego maratonu przedszkolaków „Sprintem do Maratonu” organizowanym przez czasopismo Bliżej Przedszkola. W tym roku udział wzięło 120 dzieci i pań. Łącznie przebiegliśmy 24000m.
Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki udały się do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Otylii Jędrzejczak w Żorach. Na boisku szkolnym wszystkie dzieci wraz z paniami otrzymały numerki startowe, następnie odbyła się prawdziwa, sportowa rozgrzewka i na profesjonalnej, szkolnej bieżni odbył się bieg przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy biegu zostali uhonorowani medalami i dyplomem, zaliczając się tym samym do grona maratończyków. Wszyscy wykazali się sportową postawą, na twarzach gościł uśmiech, ponieważ świetnie się bawiliśmy. Już nie możemy doczekać się kolejnego biegu za rok.
