To już 22 projekt realizowany przez nauczyciela wychowania przedszkolnego z Przedszkola nr 13 im. H. CH. Andersena w Żorach – Panią Monikę Pomykoł. 16.09.2019r. Centralne Biuro Etwinning  zaakceptowało projekt matematyczny pt. „1, 2, 3 – count with me. Maths for preschoolers” a dokładnie miesiąc później projekt świąteczny pt. “Christmas is coming – Let’s do tasks from the Advent Calendar”. Tym razem Przedszkole nawiązało współpracę z Chorwacją, Turcją, Francją, Litwą, Ukrainą, Rumunią, Grecją i Bułgarią. 

Projekt “Christmas is coming – Let’s do tasks from the Advent Calendar”  był realizowany we współpracy z Grecją, Litwą, Ukrainą, Bułgarią, Rumunią.  Podczas projektu dzieci wraz z nauczycielami wykonywały zadania z kalendarza adwentowego. W październiku dzieci z  grupy Elfów wraz z wychowawcą Moniką Pomykoł zorganizowały losowanie poszczególnych dni z kalendarza. Dni zostały rozlosowane między uczestników projektu. Każdy kraj miał za zadanie wymyślić trzy zadania do kalendarza adwentowego. Relacje z wykonanych zadań publikowane były na platformie twinspace, grupie facebookowej dla rodziców przedszkolaków.

Zadania przypadające na sobotę i niedzielę były wykonywane przez rodziców z dziećmi w domu.  Uwieńczeniem owej współpracy było wysyłanie kartek świątecznych za granicę. W holu naszego przedszkola można było podziwiać wystawę kartek, które otrzymaliśmy od partnerów projektu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji zadań weekendowych.

Bez Państwa ten projekt nie udałby się.

Film z realizacji projektu

DZIĘKUJEMY:)

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z realizacji projektu.

Skip to content