patron

Od 10.06.2011r. Przedszkole nr 13 nosi nazwę:

Hansa Christiana Andersena

https://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Christian_Andersen

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA PRZEDSZKOLU NR 13 W ŻORACH

Dnia 10 czerwca 2011 roku Przedszkole nr 13 w Żorach otrzymało imię znanego baśniopisarza H. Ch. Andersena.

Przygotowania do tej uroczystości trwały cały rok. W tym czasie powstał hymn przedszkola, który śpiewają wszystkie dzieci oraz piękny herb – efekt międzygrupowego konkursu.

Przygotowaliśmy także piękne przedstawienie pt. „Zagubiona Calineczka”. Dzieci wcieliły się w role postaci z baśni pana Andersena z prawdziwym aktorskim wyczuciem i zapałem.

Całą uroczystość prowadził nie kto inny jak sam H. CH. Andersen zagrany przez jedną z naszych nauczycielek. Główna bohaterka przedstawienia – Calineczka, wędrowała przez różne baśnie pomagając ich bohaterom w rozwiązywaniu problemów. W nagrodę nowi przyjaciele pomogli jej odnaleźć zagubioną mamę i wrócili do domu. Jak to zwykle bywa wszystko zakończyło się weselem przy dźwiękach telenoweli „M jak miłość”. Dobro zostało nagrodzone.

W czasie przedstawienia na twarzach zgromadzonych gości, wśród których nie brakło Prezydenta Miasta Żor P. Waldemara Sochy, widać było zaciekawienie a nawet wzruszenie. Dzieci otrzymały gromkie brawa. Szczególnie maluszki były zachwycone nie chcąc opuścić sceny.

Świętowanie miało ciąg dalszy. Przedszkolaki zostały zaproszone do zabawy w ogrodzie przedszkolnym. W rytmie disco wszyscy świetnie się bawili. Po zabawie zmęczone tańcami dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci fontanny czekoladowej. Próbowały rurek w czekoladzie i przeróżnych owoców. Umorusane czekoladą buźki świadczyły, że wszystko było pyszne. Zadowolone dzieci opuszczały mury swojego przedszkola z żalem.

Skip to content